štvrtok 26. mája 2011

Tvarohovo-čerešňová torta podľa Tricked
Tvarohová - lebo už týždeň máme v chladničke tvaroh (přece se to nevyhodí - móžte hádať z akého je to filmu, móžte rozmýšľať kým budete piecť) a čerešnový, lebo máme v záhrade čerešňu. Dneska bol výborný deň, vhodný na pečenie. Ráno som mala pičovinu a Triss tiež (akože skúšky) a potom sme celý deň strávili spolu (juj) a nakoniec sme večer aj piekli. Lebo sme čo? Domáce kurvy. Vysvetlenie tu.

Ešte také info - fotky budú až zajtra, aby som ich toto, pekne za denného svetla mohla urobiť, ráno si špeciálne privstanem, lebo moja rodina by mi ten koláč zežrala skôr než ja by som zapla foťák a povedala sýýýr.

Postup:
 1. Urobte si deň voľno
 2. Naučte sa správne postaviť rebrík a nerobte to tak zúfalo, že váš otec vybehne z domu a počas telefonovania so zákazníkom vás usmerňuje, lebo má zrejme strach, že sa z neho zjebete. (Ale pohoda jahoda, len sme asi pôsobili trochu nemotorne.)
 3. Natrhajte čerešne (tento koláč sa nesmie robiť z nejakých trápnych zaváraných, tie si strčte do...bublaniny napríklad)
 4. Zavolajte Trissinej mame pre recept na piškótové cesto
Treba vám: (cikať...?) 
 • 3 vajcá 
 • 3 lyžice kryštálového cukru (aspoň myslím)
 • 3 lyžice polohrubej múky
 • 1/2 kypriaceho prášku do pečiva
 • 500g jemného tvarohu
 • 2 lyžice práškového cukru
 • 2 vanilkové cukry (cukre?)
 • 2 želatíny (červené)
 • šlahačka
A teraz naozaj postup (musím byť seriózna, lebo inak nebudem mať čitateľov a to ma psychicky položí):
 1. vyšľaháme bielky (hej, všetky 3)
 2. pridáme tie 3 lyžice cukru (kryštálového) a zase vyšľaháme
 3. pridáme 3 žĺtka a vyšľaháme
 4. pridáme tri lyžice polohrubej múky a vyšľaháme
 5. pridáme pol kypriaceho prášku a zase čo? Vyšľaháme! (Celkom vám to ide.)
Možno už niekto pochopil, že toto je piškótové cesto (ale ak ne, zachovajte paniku, ja som to dnes tiež robila prvýkrát).
To drbnite do tortovej formy a do trúby a nechajte tam...přiměřeně dlho, no...čo ja viem, proste to pečte dozlatista (chacha, som s vami vypiekla čóóóóó) (inak slovo vypiekla sa sem náramne hodí) (btw, slovo dozlatista tiež nepochádza od slova penis, tak ako dopenista).

Medzitým fajčite šišu. Popri tom vykôstkujte čerešne (kks keby ste videli, jak som sa pri tom zranila, tak na mojom súkromnom blogu hneď idete zakliknúť "Ty moje chudiatko", lebo som to robila vykôstkovávačom, starým poctivým, komunistickým udelátkom a skoro som si precvikla palec. Mám tam teraz navretú takú onú, plnú krvi. Tmavočervenú. Chceli ste to vedieť? Dajte pozor pri vykôstkovávaní, aby som nemusela ja vám niekde zakliknúť že "Vy moje chudiatka".Kde sme to...(bože ak každý recept budem takto podrobne rozpisovať, vážne nebudem mať čas na nič iné)...aha tie čerešne.
Tak čerešní musíte mať tak přiměřeně.
A ten tvaroh:
 1. vyšľahajte šľahačku s práškovým cukrom dotuha
 2. pridajte tvaroh, vanilkové cukry a citrónovú kôru (by som chcela vidieť kde zoženiete chemicky neošetrený citrón...možno u Triss, oni pestujú) a to tiež spolu nejak premiešajte, vyšľahajte alebo proste z toho urobte konzistentnú hmotu. Či koherentnú? Radšej asi homogénnu zmes.
Keď sa vám upeče piškótové cesto, nechajte ho vychladnúť, potom na to drbnite tvarohovú časť a na vrch naklaďte čerešne. Dajte do chladničky a nechajte tuhnúť a medzitým fajčite šišu a robte želatínu. Moja matka nerada robí želatínu lebo tvrdí že sa jej vždy zgrcne a zhrudkavie a bohvie čo, ale nám sa neto, takže jej musím povedať, že to len ona ju nevie...(hádam ma nepošle do prdele).
Keď vám želatína vychladne, tak ako píšu v návode, nagebrite ju na koláč a dajte do chladničky. A na dvere zámok, lebo rodina už vám istotne stojí s vidličkami za chrbtom. Inak, želatína by sa mala triasť jak...eh, stehná. Napr.

Na zasmiatie vám sem hodím, čo mi píše moja drahá sestra Chantal. (No, hej, píšeme si na gmail chate...)

kokos, myslim na tie stavnatucvke ceresne
ako sa chulia pod prepecenou chutnou korkou kolacika
zelatinka sa leskne ako zrkadlo a lakava vona prenika do nozdier 

Boha, fakt nechápem, prečo je to písmo také malé...proste sa to nedá zmeniť. 

9 komentárov:

Triss povedal(a)...

Ja už chcem tie fotky! Si švihni! A nechaj mi kus, ne že ho žožerete, kým k tebe prídem!

Vrana povedal(a)...

Aj ja chcem kus, okamzite mi musis nechat, dnes pridem aj s vidlickou!

wicked lady povedal(a)...

je VY-NI-KA-JI-CI

dreamworld girl povedal(a)...

namakany najváááác, waw, a kde je klikacie okienko ze mnam a fuj??? klikla by som mnam :)

Alabell povedal(a)...

hehe nejlepší :D nejvíc mě pobavil postup - samozřejmě tne neseriózní :D aneb holky, vy uděláte nejvíc vtipný i vaření, jo a vypadá to fakt chutně!

dreamworld girl povedal(a)...

kks a ten tanier cibulovy, take sme aj my mli, alebo take mal asi kzdy, ppc aj ja chcem taky zase mat ...

inak blogger niekedy tie okienka nie je ochotny dat k urcitemu druhu pozadi a layoutov... hm... tak ale ja klikam pomyselne mnam, najvac a namakane

wicked lady povedal(a)...

tie taniere su klasika! ale ked sa osamostatnim, kupim si asi ine :D

KS povedal(a)...

Mňam. Ako dobre, že s tebou bývam, lebo sa mi zo všetkého ujde.

Vodnárka povedal(a)...

No ale uz, kurva, stacilo. Sak sa tu snazim chudnut, boha!