sobota 29. júna 2013

Čokoládový cheese cake

Neplašte sa, to že dva dni po sebe niečo pribudlo súvisí len a jedine s mojimi narodeninami (som večitá, ako Matka Zem a otec mi povedal že "pohádka mládí netrvá večne", tak viete...trénujem sa na babičku) (ako nemám ešte ani svoje deti, aby ste si zas nemysleli, ale nikdy nie je neskoro začať sa trénovať na babičku, čo vypeká) (okrem toho si myslím, že s mojím životným štýlom na vrásky nebudem dlho čakať).
Týmto koláčom som to podľa mňa vychytala (a zabila...aj vy si myslíte že je lepšie najprv vychytať a potom zabiť? Lebo v opačnom poradí, no neviem...), hoci ten včerajší mi všetci chválili a dokonca aj vyučený kuchár sa zalizoval, takže to je akože mega mrte poklona, hej? Ale tak uvidíme, čo povedia hostia (najprv im musím strčiť ten koláč, ešte kým budú triezvi, lebo potom už to nikto neocení).

Treba vám: (kakať?)
  • 200g keksov
  • 100g masla (mala som kokosový fet, ako to ja nazývam - lebo viete, po nemecky sa tomu nadáva Kokosfett, tak to je môj voľný preklad)
  • 500g jemného tvarohu
  • 150g bieleho jogurtu
  • 2 vajčiská (nie sprdkavené, prosím vás!)
  • 1 vanilkový cukor
  • 50g cukru (bajočko, už ma vidíte ako vážim 50g...okrem toho nemám váhu)
  • 100g čokolády (ale ne takej prijebanej jak som mala ja, čo sa kurva nechcela roztopiť a vznikla z toho taká hnusná sračka a musela som to namáhavo rozmiešať, až mi svaly narástli)


Postup:

Jednoduchý. Najprv rozdrvíte tie kekse (najlepšie takým tým pičusom na mojito, neviem prečo sa to nachádza u nás v kuchyni ale využívame to ako mažiar) (fúúú, mažiar je mega slovo!), nasypete ich do vymastenej tortovej formy a polejete roztopeným kokosovým fetom (alebo maslom). To pekne pomiešate prstami, potľapkáte (nie po pleciach) a ucapkáte (ako riť) a máte tortový základ, alebo tak nejak. (Chcela som napísať že tortové dno, ale to je doslovný preklad z nemčiny a asi je to hovadina, či?)
V miske si rozmiešajte tvaroh, jogurt, vajcá, cukor a roztopenú čokoládu a to pekne vylejte na tie kekse. Potom strčte do trúby vyhriatej na 180°C (cca) a pečte asi hodinu. Či je to dobré, vám môžem prípadne napísať zajtra.
 

Žiadne komentáre: